Aktuality
Jeden svět pro studenty a studentky

6. 4. 2019
V rámci 21. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který letos nese motto Bezpečná blízkost, se zástupkyně naší organizace zúčastní besedy k projekcím filmu Reds, do toho! Tématy besedy budou sexuální násilí a sociální sítě.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá obecně prospěšná společnost Člověk v tísni, opět míří do 36 měst České republiky. A my budeme u toho! 9. a 12. dubna se zástupkyně Persefony zúčastní besedy pro studenty a studentky v Ústeckoorlickém kraji.


Na základě oslovení spolkem Spousti z Ústí nad Orlicí, regionálním pořadatelem festivalu Jeden svět, vystoupí zástupkyně organizace Persefona, z. s. na debatě se studenty základní školy a gymnázií v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a v Žamberku. Psycholožka a sociální pracovnice se zúčastní debaty k filmu Reds, do toho! (2018) na téma sexuální násilí a sociální sítě. Tento film popisuje skutečné události odehrávající se v městečku Steubenville v Ohiu, které se v srpnu 2012 ocitlo v centru pozornosti celé Ameriky, když členové místního opěvovaného týmu amerického fotbalu sexuálně zneužili nezletilou dívku. Celá událost vyšla najevo díky tomu, že pachatelé se činem chlubili na sociálních sítích. Dokument tak odkrývá jejich spoluvinu stejně jako trenérů, učitelů a rodičů.

 

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn