Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.
www.osf.cz
www.eeagrants.org
www.dejmezenamsanci.cz
www.zlabyrintunasili.cz
Realizace projektu: 1. 2. 2015 – 31. 10. 2016
Prostřednictvím Norských fondů přispívá Norsko ke snižování sociálních a ekonomických rozdílů a posílení vzájemné spolupráce v Evropě. Podporuje především ochranu životního prostředí, výzkum a stipendia, rozvoj občanské společnosti, péči o zdraví, děti, rovnost žen a mužů či zkvalitnění justice. Program Dejme (že)nám šanci podporuje rovné příležitosti žen a mužů v pracovním i osobním životě a prevenci a pomoc obětem domácího násilí v České republice. Spravuje ho Nadace Open Society Fund Praha, která od roku 1992 rozvíjí hodnoty otevřené společnosti a demokracie v České republice.
Cíle projektu
Naším cílem je snížení výskytu domácího násilí, sexuálního násilí, tzn. znásilnění a sexuálního zneužívání, ve společnosti pomocí kvantitativního i kvalitativního rozšíření služeb obětem a zvýšení kapacity terapie násilných osob. K optimalizaci řešení domácího násilí, sexuálního násilí a terapie násilných osob chceme přispět skrze zvyšování citlivosti zainteresovaných profesních skupin a posílením jejich zájmu o tyto oblasti.
Aktivity celého projektu vychází z reálných potřeb, a právě ve svém souhrnu přispějí k požadovaným společenským změnám.
Aktivity projektu
- Rozšíření stávající kapacity služeb pro oběti domácího násilí a sexuálního zneužívání a znásilnění v Jihomoravském kraji včetně doplnění chybějících služeb.
- Vznik brněnského interdisciplinárního týmu k řešení problematiky sexuálního násilí, který přizve odborníky všech relevantních profesí.
- Celostátní sociologický průzkum, zaměřený na domácí násilí, sexuální násilí (postoje veřejnosti, četnost apod.) a násilné osoby (postoje veřejnosti k nim apod.).
- Optimalizace celkového řešení domácího násilí skrze zvyšování citlivosti zainteresovaných profesních skupin k problematice domácího násilí, sexuálního násilí a práce s násilnými osobami. Rozvoj odbornosti organizací, profesních skupin i laické veřejnosti formou seminářů a vzdělávacích akcí.
- Realizace informační kampaně zaměřené na změnu postojů k násilí ve vztazích, která by měla přispět k detabuizaci tématu sexuálního násilí. Kampaně zaměřené na oběti domácího násilí, sexuálního zneužívání a znásilnění, násilné osoby a propagaci služeb Persefony v Jihomoravském kraji.
- Rozšíření kapacity a dostupnosti individuální a skupinové terapie násilných osob.
- Zvýšení odbornosti pracovníků Persefony skrze jejich další vzdělávání a supervize.
Aktuality projektu





















Tiskoviny projektu