Aktuality
Omezení volného pohybu neznamená omezení kontaktu dítěte s druhým rodičem

8. 4. 2020
Vyhlášený nouzový stav a s ním spojená opatření vlády o omezení pohybu, spolu s hrozbou nákazy koronavirem dopadají na rodinné vztahy. U rodičů, kteří mají své děti ve střídavé péči, mohou tato opatření významně zkomplikovat už tak těžkou situaci. Je však dobré vědět, že i v této době je potřeba zachovat kontakt dítěte s druhým rodičem.

Současná mimořádná situace sama o sobě není důvodem k odepírání předání dítěte druhému rodiči či odmítání návratu dítěte k rodiči, který jej má v péči. Pravomocné rozhodnutí soudu upravující kontakt rodiče s dítětem je potřeba pořád respektovat, vyhlášené opatření vlády omezující pohyb osob na jeho závaznosti nic nemění. 

V případě nemožnosti osobního kontaktu, třeba v důsledku karantény nebo pozitivního testu některého z rodičů, je vhodné bránit šíření nemoci tak, že pokud měl rodič dítě již před tím, mělo by i nadále zůstat u něho. Naopak pokud je tím, ke kterému by dítě mělo jít, tak se nemá předání uskutečnit. V takových případech je vhodné kontakt realizovat například prostřednictvím telefonických či video hovorů.

Máte pochybnosti, jak realizovat kontakt dítěte s druhým rodičem? Nevíte, jak máte postupovat, abyste neohrozili zdraví svých blízkých a současně zachovali kontakt dítěte s oběma rodiči? Nebojte se požádat o pomoc!

Jsme Vám k dispozici na telefonech a emailech každý pracovní den od 9 do 15h.  a na online chatu na našem webu www.persefona.cz každý pracovní den od 9 do 18 h.

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn