Vzdělávací kurzy
Zuřivec – domácí násilí očima dítěte

Rozsah: 5 vyučovacích hodin
Optimální počet účastníků: 15
Cena kurzu: zdarma
Přednášející: lektor či lektorka, proškolená a certifikovaná norskou organizací Alternative til Volt k využití filmu Zuřivec pro edukační a terapeutickou práci

Setkáváte se při své práci s problematikou domácího násilí?

Tento kurz prostřednictvím norského animovaného filmu Zuřivec umožňuje díky realisticky ztvárněné atmosféře panující v rodinném systému zasaženém domácím násilím lépe tomuto fenoménu porozumět a dát odborníkům prostor zaujmout k násilí a následné pomoci adekvátní a postoj. Film vypráví příběh o malém chlapci, který je svědkem násilí otce vůči matce a ukazuje tak dynamiku a prožívání z pohledu těchto tří aktérů domácího násilí. Protože prožívání u dětí, které jsou v „pouhé“ roli svědků násilí mezi rodiči, má také své zákonitosti a významně ovlivňuje jejich současný i budoucí život ve všech sférách (emocionální, fyzické i kognitivní), bude pozornost věnována i tomuto tématu. Účastníci kurzu se na základě sdílení zkušeností z mnohaleté praxe lektorů s dospělými osobami zasaženými domácím násilím seznámí se specifiky práce s touto cílovou skupinou i dopady zažívaného násilí. Kurz je určen pro pracovníky pomáhajících profesí (sociální prevence, péče, poradenství i zaměstnancům úřadů), kteří se z titulu své profese mohou s tímto jevem potkávat.

Číslo akreditace MPSV A2017/0082-SP/PC/VP. Kurz je akreditován pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.

Zaujala vás nabídka vzdělávání?

Zúčastněte se kurzu a načerpejte užitečné informace!

 

Zaslat dotaz                    Objednat kurz