CZ EN
 
Služby klientům
Co říkají naši klienti

Díky podpoře sociální pracovnice a právničky Persefony jsem získala sílu a odhodlání osvobodit sebe
a děti od manžela, osamostatnit se a svobodně žít pohodový život bez manipulace, konfliktů
a psychického vydírání.

Klientka, 50 let, délka spolupráce s Persefonou – 4 roky

 

Jsem vděčná za pomocnou ruku, která mi byla ze strany Persefony nabídnuta. Za dobu naší spolupráce
s paní psycholožkou jsem získala větší samostatnost, psychickou odolnost a větší vyrovnanost.

Klientka, 35 let, délka spolupráce s Persefonou - 3,5 roku:

 

Klientkou občanského sdružení Persefona (nyní Persefona z.s.) jsem se stala před třemi a půl lety. Vyhledala jsem jejich pomoc v souvislosti s mým zneužíváním v dětství a dospívání. Psycholožka se mě ujala v době, kdy jsem na tom nebyla dobře. Nedovedla jsem o svém traumatu mluvit, měla jsem noční můry, začala jsem se znovu stranit lidí. Také jsem bojovala s klinickými depresemi.

Díky krátkému intervalu návštěv jsem cítila větší provázanost celé terapie. Na začátku mi všechno strašně moc trvalo, za což jsem se na sebe zlobila. Nyní už si uvědomuju, jak bylo důležité, že mi psycholožka nechala prostor, abych si určovala své tempo sama.

Postupem času se v mém životě začaly projevovat změny. Mohla jsem začít s důvěrou budovat pevnější základy pro svou budoucnost. Začala jsem si více věřit, což se projevilo v mnoha oblastech mého života. V terapii stále pokračuji.

V Persefoně jsem nalezla kromě odborné pomoci psycholožky i další zázemí. Jakmile jsem řešila životní události současného života, byla mi nabídnuta pomoc v podobě konzultace s dalšími odborníky (právničkou, sociální pracovnicí). Osobně bych se zdráhala o další pomoc žádat, proto mě oslovilo, že nabídka přišla automaticky.

V říjnu 2014 Persefona založila svépomocnou skupinu pro oběti sexuálního násilí, kterou jsem uvítala s nadšením. Hledala jsem takovou pomoc dlouho před tím ‒ neúspěšně. Unavovalo mne nepochopení okolí, jejich předsudky, údiv. Svépomocná skupina plní mé očekávání. Pomáhá mi vědomí, že mohu sdílet prostor s lidmi, kterým nemusím složitě vykládat, jak se cítím. Velmi si vážím i zpětné vazby, která je pro mě důležitá. 

Klientka, duben 2015

 

Bez vašeho profesionálního, lidského, laskavého a sílu dodávajího přístupu i pravidelných intervencí bych nedokázala ochránit sebe a své děti před agresí manžela. Následně s pomocí právníků a sociální pracovnice plánovat a činit postupné kroky, které bych sama nezvládla. Naučila jsem se hovořit o svém problému, pochopit, že v podobné situaci nejsem sama, a nakonec i v největším ohrožení jednat.

Přesto, že ‚můj příběh‛ ještě není u konce, věřím v jeho šťastné řešení a prožití jednoduchého a obyčejného života s jeho běžnými problémy i radostmi. Za veškerou vaši péči, podporu, ochotu i spolupráci vám z celého srdce děkuji

Klientka, říjen 2015